ŠKD Rozpis oddelení Režim dňa Poplatky Akcie

ŠKD

Výchovný program ŠKD

Je to výchovné zariadenie, ktorého činnosť nadväzuje na vyučovací proces školy. Najznámejšia a najrozšírenejšia forma starostlivosti o dieťa v čase mimo vyučovania a mimo rodiny.

V ŠKD mávame prihlásených okolo 310 detí, ktoré sú zadelené do 13 oddelení, kde pracujú pod vedením kvalifikovaných  pedagógov – vychovávateľov.

Činnosť ŠKD:

- ranná činnosť - od 6,30 h - do 7,30 h

- hlavná činnosť - od skončenia vyučovania do 16,30 h s pani vychovávateľkou

- večerná činnosť - od 16,30 - do 17,30 h

Poslaním ŠKD je poskytnúť deťom pestrý, zaujímavý a zábavný pobyt v zariadení školy. Deje sa to formou tematických oblastí v rôznych záujmových oblastiach v jednotlivých oddeleniach, kde sa rešpektujú vekové osobitosti detí. Na spestrenie činnosti sa organizujú rôzne celoklubové akcie, návštevy filmových a divadelných predstavení a iných kultúrnych podujatí.

Výchova a vzdelávanie mimo vyučovania sa realizuje v týchto tematických oblastiach:

• Komunikácia a práca s informáciami
  • Sebarozvoj a svet práce
  • Kultúra a umenie
  • Spoločnosť a príroda
  • Zdravie a subjektívna pohoda

Pomocou týchto oblastí sa snažíme rozvíjať u detí schopnosť aktívneho trávenia voľného času a vybaviť ich dostatkom námetov na pestovanie zodpovednosti, spolupatričnosti so živou i neživou prírodou, viesť deti k tolerancii a ohľaduplnosti k iným ľuďom, ich kultúre.

Pripravujeme deti aktívne rozvíjať a chrániť svoje fyzické, duševné a sociálne zdravie, vedieme ich k tvorivému mysleniu a logickému uvažovaniu.

Ďalšou dôležitou súčasťou činnosti ŠKD je príprava na vyučovanie, kde si deti píšu domáce úlohy a opakujú si prebraté učivo.

Vychovávatelia využívajú na rekreačné činnosti a relax detí areál školy s oploteným ihriskom s umelým trávnikom, IKT učebňu, stolno-tenisové vybavenie, telocvičňu, video-miestnosť, zónu preliezok na trávnatej ploche, herňu s televízorom, DVD-prehrávačom a X-boxom a širokým výberom rôznych spoločenských hier.

Keďže zariadenie nemá samostatnú budovu a svoje miestnosti, činnosť prebieha po skončení vyučovania v triedach, stravovanie je zabezpečené v školskej jedálni, ktorá sa nachádza v budove školy.

Celá činnosť ŠKD je podmienená spoluprácou s vedením školy, s triednymi učiteľmi a rodičmi, ktorá je na vysokej úrovni.