História a súčasnosť školy Školská knižnica Hodnotiaca správa Dokumenty školy Konzultačné hodiny vedenia a pedagógov Projekty GDPR Koncepcia rozvoja školy Aktualizačné vzdelávanie

História a súčasnosť školy

Škola z oblakov...TU.

História školy: TU

• MINULOSŤ

• SÚČASNOSŤ

Sme plnoorganizovanou školou s právnou subjektivitou. V roku 1990 ju ako svoju rozpočtovú organizáciu zriadil Mestský úrad v Senci. Škola poskytuje úplné základné vzdelanie a môžu ju navštevovať deti od šiestich rokov. V školskom roku 2023/2024 je pre 927 žiakov zabezpečené primárne vzdelávanie končiace nižším sekundárnym vzdelaním.

Vzdelávanie sa uskutočňuje v priestoroch základnej školy v 44 učebniach, z nich v 37 kmeňových triedach - všetky sú vybavené modernou digitálnou technológiou, interaktívnou tabuľou a sú zosieťované vysokovýkonným internetom. Žiaci na moderné vzdelávanie využívajú aj  niekoľko odborných učební.

Naša škola patrí medzi jednu z mála výchovno-vzdelávacích zariadení na Slovensku, v ktorej si nekladieme otázku, či v nej dobre fungujú nové technológie, ale ako tieto môžu pomôcť realizovať nové formy učenia sa.

I. stupeň - 14 tried

II. stupeň - 23 tried

V škole môžu žiaci využívať:

• modernú telocvičňu,
  • minifutbalové ihrisko,
  • knižnicu s redakciou Mlynovín a Mlynskej TV.

Odborné učebne:

• učebňa digitálnych technológií 1,
  • učebňa digitálnych technológií 2,
  • BIO-CHE-FYZ laboratórium,
  • učebňa TECH
  • kuchynka
  • učebňa cudzích jazykov

V prevádzke je 13 oddelení školského klubu detí (ŠKD).

Školskú jedáleň využíva cca 720 stravníkov.

Poskytujeme vzdelávanie deťom zo Senca a jeho mestských častí (Svätý Martin, Červený Majer, Horný Dvor) a deťom zo 7 obcí, ktoré majú s mestom Senec uzatvorenú zmluvu o školskom obvode - Reca, Boldog, Čataj, Hrubý Šúr, Hurbanova Ves, Tureň, Kostolná pri Dunaji. Časť žiakov dochádza aj z obcí Blatné, Veľké Úľany, Jelka, Jánovce, Bernolákovo a Veľký Biel.

Našej škole bolo udelené prestížne ocenenie za rok 2015 - certifikát solventnosti za rok 2015 nadnárodnou skupinou Bisnode, čím  sa naša škola zaradila medzi 14 %  najúspešnejších spoločností a podnikateľov na Slovensku v roku 2015.

V našej škole sú aj žiaci, ktorí si plnia povinnú školskú dochádzku v zahraničí, a to v Taliansku, Belgicku, Švajčiarsku, Holandsku, USA a vo Veľkej Británii.

Počet pedagogických zamestnancov (PZ) je 69, odborný zamestnanc (školský psychológ),  špeciálny pedagóg 2, 9 asistentiek učiteľa a 4 členovia vedenia.