V piatok 19. júna sa školská kuchynka zaplnila vôňou čerstvo upečených dobrôt. Žiaci z 1.C si pod vedením pani P. Hladkej, ktorá na našej škole vedie obľúbený krúžok pečenia, vyskúšali prípravu dvoch chutných špecialít – voňavých cookies a tradičných pagáčikov.
Prváci sa s veľkým nadšením pustili do práce. Ochutnávali cesto, vykrajovali a tvarovali pagáčiky, pripravovali cookies a s napätím sledovali, ako sa ich výtvory pečú dozlatista. Popritom si osvojili nové kuchárske zručnosti, učili sa spolupracovať a dodržiavať správny pracovný postup.
Školská kuchynka sa na chvíľu premenila na malú pekáreň a sladká vôňa sa šírila chodbami celej školy. Najväčšou odmenou však bola pre deti ochutnávka vlastnoručne upečených dobrôt, na ktoré boli právom hrdé.
Ďakujeme pani P. Hladkej za jej ochotu a trpezlivosť. Veríme, že podobné zážitkové aktivity budú našim žiakom prinášať radosť aj naďalej.

