Novinky

          • Pečenie s Peťkou Hladkou - 1.C

          • V piatok 19. júna sa školská kuchynka zaplnila vôňou čerstvo upečených dobrôt. Žiaci z 1.C si pod vedením pani P. Hladkej, ktorá na našej škole vedie obľúbený krúžok pečenia, vyskúšali prípravu dvoch chutných špecialít – voňavých cookies a tradičných pagáčikov.

            Prváci sa s veľkým nadšením pustili do práce. Ochutnávali cesto, vykrajovali a tvarovali pagáčiky, pripravovali cookies a s napätím sledovali, ako sa ich výtvory pečú dozlatista. Popritom si osvojili nové kuchárske zručnosti, učili sa spolupracovať a dodržiavať správny pracovný postup.

            Školská kuchynka sa na chvíľu premenila na malú pekáreň a sladká vôňa sa šírila chodbami celej školy. Najväčšou odmenou však bola pre deti ochutnávka vlastnoručne upečených dobrôt, na ktoré boli právom hrdé.

            Ďakujeme pani P. Hladkej za jej ochotu a trpezlivosť. Veríme, že podobné zážitkové aktivity budú našim žiakom prinášať radosť aj naďalej.

          • Siedmacke divadielko pre 1.C

          • V piatok 19. júna pripravili žiaci 7.A pre svojich mladších spolužiakov z 1.C milé bábkové divadielko s názvom V hlave.

            Príbeh zábavnou a zároveň poučnou formou priblížil prvákom svet emócií, myšlienok a pocitov. Prostredníctvom veselých bábok a pútavého deja sa deti dozvedeli, že každá emócia má svoje miesto a je dôležité vedieť ju rozpoznať i správne vyjadriť. Malí diváci ich odmenili veľkým potleskom.

            Pre siedmakov bolo divadielko príležitosťou ukázať svoju tvorivosť, herecké schopnosti, tímovú spoluprácu a zodpovednosť pri príprave programu pre mladších spolužiakov. Odmenou im boli usmiate tváre prvákov a ich nadšené reakcie.

            Ďakujeme žiakom 7.A za krásne predstavenie a veríme, že podobné stretnutia medzi staršími a mladšími žiakmi sa stanú príjemnou tradíciou našej školy.

          • Druháci objavovali tajomstvá včelieho sveta v Smoleniciach 🐝🍯

          • Žiaci druhého ročníka sa počas svojho koncoročného výletu vybrali do Včelárskej záhrady v Smoleniciach, ktorá sa nachádza v malebnom prostredí pod Smolenickým zámkom. Čakal ich deň plný zážitkov, objavovania a zaujímavých informácií o živote včiel.

            Počas interaktívnej exkurzie sa deti dozvedeli, ako funguje včelie spoločenstvo, aké úlohy majú kráľovná, robotnice a trúdy, ako včely komunikujú a prečo sú pre prírodu také dôležité. V záhrade spoznávali rastliny a bylinky, z ktorých včely zbierajú nektár, a nahliadli aj do práce včelárov. Súčasťou programu bola aj ochutnávka medu a tvorivá aktivita, pri ktorej si mnohí vyrobili vlastnú sviečku z včelieho vosku.

            Výlet priniesol deťom nielen nové vedomosti, ale aj množstvo radosti, spoločných zážitkov a príležitosť stráviť krásny deň v prírode. Domov sa vracali s úsmevom, novými skúsenosťami a väčším obdivom k usilovným včielkam, bez ktorých by náš svet nebol taký pestrý. 🐝🌼🍯

            Pozrite si fotografie a video z nášho výletu v priloženom fotoalbume. 📸🎥

          • Nový športový areál otvorený za účasti medzinárodného Peace Run

          • V piatok 12. júna 2026 zažila naša škola výnimočný deň, počas ktorého sa spojili dve významné udalosti – slávnostné otvorenie nového športového areálunávšteva medzinárodného Mierového behu Peace Run.

            Po úvodných príhovoroch hostí bol nový areál symbolicky otvorený prestrihnutím pásky. Následne do areálu školy pribehli účastníci medzinárodného Mierového behu z rôznych krajín sveta, ktorí so sebou priniesli Mierovú pochodeň – symbol priateľstva, porozumenia a spolupráce medzi ľuďmi. Ako prvý ju prevzal primátor mesta Senec Ing. Pavol Kvál.

            Žiaci mali možnosť zapojiť sa do programu Peace Run, dotknúť sa Mierovej pochodne a na chvíľu sa zamyslieť nad významom mieru vo svojom každodennom živote. Súčasťou podujatia bolo aj odovzdanie ďakovného listu a obrazu mierových vtákov pani riaditeľke PaedDr. Jane Tamašiovej a slávnostné odhalenie tabule pri novozasadenom Strome mieru v areáli školy.

            Nový športový areál ponúka žiakom moderné športoviská, bežecké dráhy, basketbalové ihrisko, doskočisko, herné prvky a bezpečné prostredie pre pohyb a oddych. Veríme, že bude dlhé roky slúžiť nielen našim žiakom, ale aj celej komunite mesta Senec.

            🎥 Pozrite si priložené video a zažite atmosféru slávnostného otvorenia, stretnutia s účastníkmi Peace Run a prvé chvíle na novom športovom areáli.

          • Mlynské maškrty – sladký školský rok plný vôní a nových skúseností

          • V tomto školskom roku vznikol na našej škole nový krúžok Mlynské maškrty, ktorý si veľmi rýchlo získal obľubu medzi žiakmi. Zapojilo sa doň viac ako 30 detí z prvého aj druhého stupňa, ktoré spájala chuť objavovať svet pečenia, skúšať nové recepty a vytvárať niečo chutné vlastnými rukami.

            Krúžok sa rozbehol vďaka spolupráci školy s mamičkou našich žiačok, ktorá sa pečeniu venuje už viac ako 20 rokov. Svoje skúsenosti a nadšenie odovzdávala deťom počas celého roka a pomáhala im objavovať radosť z pečenia.

            Počas jednotlivých stretnutí si deti vyskúšali množstvo sladkých aj slaných receptov, naučili sa nové postupy, pracovať s rôznymi surovinami a zažili veľa príjemných chvíľ pri spoločnom tvorení. Svoje upečené dobroty si vždy s hrdosťou odniesli domov, aby sa o ne mohli podeliť s rodinou.

            Veľmi nás teší, že krúžok sa stretol s výbornými ohlasmi a stal sa obľúbenou súčasťou školského života. Výsledkom celoročnej práce, nadšenia a množstva vydarených receptov je aj unikátna Kniha receptov Mlynské maškrty. Nájdete v nej recepty, ktoré deti počas roka pripravovali a ktoré zvládne upiecť každý – žiak, rodič aj priateľ našej školy.

            S radosťou vám preto túto knižku prinášame v online podobe. Veríme, že vám prinesie inšpiráciu, veľa chutných zážitkov a príjemne strávený čas pri spoločnom pečení.

            Prajeme dobrú chuť a veľa radosti z pečenia! Petra Hladká

          • Kariérne poradenstvo pre žiakov 8. ročníka

          • Žiaci 8. ročníka sa zúčastnili kariérneho poradenstva v Trnave, kde mali možnosť zamyslieť sa nad svojím budúcim profesijným smerovaním a výberom strednej školy.

            Počas programu sa oboznámili s rôznymi povolaniami, požiadavkami trhu práce a získali informácie o možnostiach ďalšieho štúdia. Prostredníctvom aktivít a diskusií spoznávali svoje silné stránky, záujmy a schopnosti, ktoré im môžu pomôcť pri rozhodovaní o budúcom povolaní.

            Veríme, že získané informácie a skúsenosti budú pre našich ôsmakov cennou pomocou pri výbere ich ďalšej vzdelávacej cesty.

          • Branno – športový deň v areáli Slávia

          • Dňa 17. júna 2026 sa naši žiaci deviatych ročníkov zúčastnili podujatia Branno – Športový deň v areáli Slávia. Počas dňa si mohli vyskúšať množstvo zaujímavých aktivít zameraných na pohyb, bezpečnosť, orientáciu v teréne, logické myslenie i poskytovanie prvej pomoci.

            Počas dňa absolvovali päť stanovíšť, na ktorých si mohli vyskúšať okuliare simulujúce stav opitosti, prekážkové dráhy, logické súťaže či správnu dezinfekciu rúk. Nechýbala ani simulácia pohybu v zadymenom priestore s použitím ochranných masiek, cvičný vojenský okruh a orientácia na „mínovom poli“, kde si preverili svoje navigačné schopnosti a tímovú spoluprácu.
            Veľkým prínosom bolo aj stanovište zamerané na zdravotnú prípravu a poskytovanie prvej pomoci, kde sa žiaci naučili základné postupy pri riešení krízových situácií.

            Podujatie bolo pre našich deviatakov nielen zábavné, ale aj poučné a prinieslo im množstvo nových skúseností.
            Za skvelú organizáciu ďakujeme príslušníkom armády, členom Dobrovoľnej civilnej ochrany, Okresnému úradu Senec a Regionálnemu úradu verejného zdravotníctva Bratislava, ktorí sa postarali o bohatý a hodnotný program.

            MK, MJ, ĽH

          • Senecké pero 2026

          • 17.júna sa uskutočnilo slávnostné vyhodnotenie literárnej súťaže Senecké pero 2026. Piaty ročník celoslovenskej súťaže sa podľa odbornej poroty niesol v znamení tvorivosti, originality a silných literárnych hlasov z celého Slovenska. O to viac nás teší, že náš žiak Jakub Trepáč zo 6.C získal čestné uznanie v poézii v 2. kategórii za báseň Moje mesto. K úspechu blahoželáme!

          • 3D projekty 6.C

          • Žiaci 6.C na hodinách dejepisu vytvárali skupinové 3D projekty, ktorými obohatili vyučovací proces.

          • Medzníky 2.svetovej vojny

          • Dňa 15.5.2026 sa na pôde ZŠ Mlynská v Senci uskutočnilo mestské kolo vedomostnej súťaže s názvom „Medzníky 2. svetovej vojny“. Súťaž bola tematicky zameraná na udalosti druhej svetovej vojny, Slovenské národné povstanie a regionálne dejiny mesta Senec a jeho okolia. Cieľom podujatia bolo priblížiť žiakom významné historické udalosti, podporiť ich záujem o dejepis a rozvíjať vedomosti o národnej i regionálnej histórii.

            Organizáciu súťaže zabezpečili členovia Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov v spolupráci so ZŠ Mlynská Senec, ktorí pripravili podujatie na vysokej úrovni. Celá súťaž sa niesla vo veľmi príjemnej a priateľskej atmosfére, pričom nechýbala zdravá súťaživosť, tímová spolupráca ani nadšenie súťažiacich.

            Mestského kola sa zúčastnili žiaci viacerých základných škôl a Gymnázia Senec. Medzi súťažiacimi boli družstvá zo ZŠ Tajovského, ZŠ Mlynská, ZŠ Kysucká a Gymnázia Senec. Všetky tímy preukázali veľmi dobré vedomosti a zodpovednú prípravu na súťaž.

            Víťazom mestského kola sa stalo družstvo zo ZŠ Tajovského, ktoré obsadilo 1. miesto. Na 2. (žiaci Alex Hiner 9.A, Filip Krajlík 9.C, Mathias Janko 9.B) a 3. mieste (žiaci Diana Logoidová 9.C, Salma Nawabi 9.C, Juraj Turňa 9.C) sa umiestnili družstvá zo ZŠ Mlynská Senec. Úspešní riešitelia boli ocenení diplomami a medailami.

          • Bronz pre našich basketbalistov! 🏀🥉

          • V nedeľu 14. júna 2026 sa uskutočnilo finále Seneckej mestskej ligy prípraviek v basketbale, ktorú organizoval klub Levy Senec.

            Po napínavých zápasoch, v ktorých rozhodovali aj najmenšie detaily, si naši žiaci vybojovali 3. miesto a bronzové medaily. Od striebornej priečky ich delili len 2 body.

            Gratulujeme našim basketbalistom k výbornému výsledku a ďakujeme za skvelú reprezentáciu školy počas celej súťaže! 🏀

          • Návšteva z Nórska v rámci projektu Erasmus+

          • V rámci projektu Erasmus+ sme na našej škole privítali návštevu z nórskeho mesta Arendal. Do Senca pricestovalo 6 žiakov 7. a 8. ročníka, ktorí sa zúčastnili výmenného pobytu spolu so svojimi slovenskými rovesníkmi.

            Naši žiaci už predtým navštívili Nórsko, kde bývali v rodinách týchto žiakov, spoznávali ich školu, kultúru aj každodenný život. Tentoraz sa úlohy vymenili a nórski žiaci mali možnosť zažiť život v slovenských rodinách, navštíviť vyučovanie na našej škole a spoznať prostredie, v ktorom žijú a učia sa ich kamaráti.

            Takéto výmenné pobyty sú krásnou príležitosťou na rozvoj jazykových zručností, spoznávanie iných kultúr, nadväzovanie priateľstiev a budovanie vzájomného.

          • Post Bellum medzi deviatakmi: Keď sa história dá zažiť na vlastnej koži

          • Deviataci sa zúčastnili zážitkového vzdelávacieho programu organizácie Post Bellum Slovensko, ktorá sa venuje uchovávaniu autentických príbehov pamätníkov 20. storočia a ich sprostredkovaniu mladým ľuďom.

            Počas interaktívneho workshopu sa žiaci neprizerali histórii len z lavíc. Prostredníctvom praktických ukážok a zážitkových aktivít mali možnosť nahliadnuť do každodenného života v období neslobody a totalitného režimu. Vyskúšali si prácu s dobovými predmetmi, spoznávali, ako fungovalo zásobovanie, aké obmedzenia prinášal život za železnou oponou či aké rozhodnutia museli ľudia v minulosti robiť.

            Lektori Post Bellum pracujú s autentickými príbehmi pamätníkov, fotografiami, archívnymi materiálmi a modelovými situáciami, ktoré žiakom pomáhajú lepšie pochopiť historické udalosti v súvislostiach. Cieľom týchto programov nie je len odovzdať fakty, ale viesť mladých ľudí k zamysleniu nad hodnotou slobody, demokracie a ľudských práv.

            Pre mnohých deviatakov bolo práve osobné prežívanie a možnosť „dotknúť sa histórie“ tým najsilnejším momentom celého dopoludnia. Uvedomili si, že udalosti minulosti nie sú len kapitolou v učebnici, ale skutočnými príbehmi ľudí, ktorí žili životy plné odvahy, rozhodnutí a nádeje.

            Viac o aktivitách organizácie Post Bellum nájdete na stránke Post Bellum Slovensko.

          • Koncoročný výlet deviatakov

          • Začiatkom júna sme sa ako deviataci vybrali na trojdňový výlet do Harmónie, kde sme boli ubytovaní vo Vile Tri stromy. Počas troch dní a dvoch nocí sme si naplno užili krásne slnečné počasie, príjemnú atmosféru a množstvo spoločných aktivít.

            Voľný čas sme trávili v klubovni, na ihrisku pri športových hrách či počas spoločnej túry do Modry, ktorú nám spríjemnila výborná zmrzlina. Nechýbala ani večerná opekačka, veľa smiechu, rozhovorov a nezabudnuteľných zážitkov.

            Výlet nám priniesol množstvo krásnych spomienok a ešte viac upevnil priateľstvá v našej triede. Bol to skvelý spôsob, ako spoločne uzavrieť naše roky na základnej škole a užiť si posledné spoločné chvíle ako jeden kolektív.

            MK

          • Škola v prírode

          • Žiakom 4. ročníka aj tohto roku triedne pani učiteľky zorganizovali krásny a nezabudnuteľný pobyt plný zážitkov v Škole v prírode. Deti vymenili školský stereotyp za celodenný pobyt na čerstvom vzduchu v úžasnom prostredí pri lese, priame pozorovanie prírody v priebehu turistiky na Čertovu skalu, či poznávanie nových miest počas návštevy Trenčianskych Teplíc. Stredisko im ponúklo veľa možností aj na rozvoj športových aktivít na viacerých ihriskách, či spoločnú opekačku pri veľkom ohnisku.
            Popoludnia trávili deti súťažami v tímoch, ktoré ich učili aktívnej tímovej spolupráci, samostatnosti, vytrvalosti. Zbierali a rozširovali si vedomosti a nové zručnosti, utužovali kamarátstva pri rôznych úlohách, pátračkách alebo hľadaní pokladu.
            Bol to týždeň plný hier, smiechu, radosti, tanca a dobrodružstiev.

          • ERASMUS+ škola v prírode Orlické hory

          • Naši žiaci sa v rámci programu Erasmus+ zúčastňujú nezabudnuteľnej mobility v Orlických horách, kde ich čaká týždeň plný nových zážitkov, medzinárodných priateľstiev, spoločných aktivít a objavovania krás Českej republiky.

            Počas pobytu budú spolupracovať so žiakmi partnerskej školy, rozvíjať svoje komunikačné schopnosti, spoznávať nové prostredie a získavať skúsenosti, ktoré presahujú hranice bežného vyučovania. Súčasťou programu sú vzdelávacie aktivity, pobyt v prírode, športové a tímové výzvy, kultúrne poznávanie aj množstvo spoločných chvíľ, na ktoré budú ešte dlho spomínať.

            Na tejto stránke budeme postupne zverejňovať reportáže, fotografie a zážitky z jednotlivých dní mobility. Kliknutím na konkrétny deň si môžete pozrieť, čo naši žiaci počas pobytu zažili.

            Denník mobility

            📅Prvé dni v Orlických horách

            📅Skutočné české dobrodružstvo: škola trochu inak

            📅Spolupráca bez hraníc

            📅Objavujeme prírodu Orlických hôr

            📅Záverečný deň a cesta domov

            Sledujte našu Erasmus+ cestu deň po dni a nahliadnite spolu s nami do dobrodružstva, ktoré spája vzdelávanie, cestovanie a medzinátnú spoluprácu.

            žiaci a pani učiteľky z mobility

          • Krásny úspech v celoštátnom kole Biologickej olympiády

          • Martin Ištvánik z triedy 8.C reprezentoval našu školu na celoštátnom kole Biologickej olympiády v kategórii E – geológia, ktoré sa konalo v Tatranskej Lomnici. V konkurencii najlepších mladých prírodovedcov z celého Slovenska dosiahol výborné 5. miesto.

            Súčasťou podujatia bol aj zaujímavý sprievodný program, počas ktorého účastníci navštívili Múzeum TANAP-u, Botanickú záhradu a zúčastnili sa odbornej prednášky na Štrbskom plese.

            Martinovi srdečne blahoželáme k tomuto krásnemu úspechu a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.

            MK

          • O poklade v srdci - ŠKD

          • Dňa 04. a 05.06.2026 nás navštívil bábkoherec Martin Žák s divadelným predstavením – Kapitán Kotvička. Príbeh je o kapitánovi, ktorý pri rybolove nájde starú fľašu so správou o tajomnom poklade. Vydá sa preto na dobrodružnú plavbu a deti sa stávajú jeho námorníkmi.

            Spoločne navštevujú rôzne ostrovy, plnia úlohy, spievajú, odpovedajú na otázky, prekonávajú prekážky a hľadajú najväčší poklad sveta– lásku a dobré srdiečko v každom z nás.

    • Kontakty

      • IČO 360 711 61
      • DIČ 20 21 60 30 23
      • E-mail školy
        info.zsmlynska@zsmlynska.org

        PaedDr. Jana Tamašiová
        riaditel.zsm50@zsmlynska.org
      • Zástupkyne školy:
        1. stupeň PaedDr. Beata Masarovičová
        beata.masarovicova@zsmlynska.org

        2. stupeň Ing. Zuzana Pernická
        zuzana.pernicka@zsmlynska.org

        2. stupeň Ing. Ivana Homolová
        ivana.homolova@zsmlynska.org

        Vedúca ŠKD:
        Mgr. Alexandra Ježeková
        alexandra.jezekova@zsmlynska.org

        PaM:
        Mgr. Henrieta Metzner
        henrieta.metzner@zsmlynska.org

        Eva Súkeniková
        eva.sukenikova@zsmlynska.org

        Ekonómka školy:
        Zuzana Ulreichová
        zuzana.ulreichova@zsmlynska.org

        Sekretariát, asistentka riaditeľky:
        Lucia Štrbíková
        lucia.strbikova@zsmlynska.org
        0911 137 399

        Recepcia:
        Soňa Gazdíková
        +421 948 373 322
        +421 245 924 843
      • +421 245 924 843
        +421 911 137 399
        +421 948 373 322
      • Vedúca školskej jedálne:
        Zuzana Ulreichová
        odhlaskyobedov@zsmlynska.org
        02/20204676
      • Mgr. Alena Čonka Lukáčová, alena.conka.lukacova@zsmlynska.org
      • Základná škola
      • Mlynská 50, Senec 903 01
        Slovakia
    • Prihlásenie